Apartmán Františkovy Lázně, ubytování Františkovy Lázně, dovolená v tuzemsku, víkendy, lázeňské pobyty, wellness pobyty, dovolená s dětmi


APARTMÁN PROVENCE

Františkovy Lázně
západní Čechy - západočeské lázně, lázeňský trojúhelník
tel. 608 111 655, 777 714 605

Apartmán Provence pro návštěvníky lázní, rodiny s dětmi, jednotlivce i skupiny, cyklisty, turisty a další hosty

VÍTÁME VÁS!

Zveme Vás na letní prázdniny. Přijímáme rezervace na letní a zářiové pobyty. Nabízíme poslední volný termín v srpnu 21.8.-27.8.2016. Rezervace na tel. 608 111 655 nebo e-mail: apartman.provence@seznam.cz


Nabízíme kvalitní ubytování v apartmánu se zahradou, v aparmánu se nachází 2 pokoje - ložnice - 4 lůžka, obývací pokoj (sedací souprava, jídelní stůl, komoda, TV s plochou obrazovkou, 2-4 lůžka), vybavená samostatná kuchyňka, minibar, lednice, mikrovlnná trouba, varná konvice, sprcha, WC, celková kapacita max. 8 osob. K dispozici 2 dětské postýlky, dětská jídelní židlička, zahrada, zahradní stůl a židle, možnost grilování - půjčujeme zahradní gril, lehátka, slunečník, pro děti mini pískoviště, domeček, kuchyňka na hraní, klouzačka. Úschova kol, kočárků, parkování zdarma. Nabízený rekreační byt se nachází v dvoupatrové vilce se zahradou nedaleko centra. Ve vilce jsou dva byty s oddělenými samostatnými vstupy, rekreační byt se nachází v přízemí vilky, druhý byt se nachází v patře. Zahrada nabízí dostatek soukromí a klidu k odpočinku a příjemnému posezení.


Najdete zde krásné parky a lesoparky k procházkám, nové Aquafórum (krytý aquapark, tobogán, vířivky, mokrý bar, v létě i venkovní bazény), ideální podmínky i pro dovolenou s malými dětmi, pro maminky množství tras pro jízdu s kočárky, centrum s kolonádou, restauracemi, cukrárnami, obchůdky, okruhy pro turistické výlety, minerální prameny, výletní místa v blízkém i vzdálenějším okolí, moderní fitcentrum s dětským koutkem a více než 20 cvičebními hodinami aerobiku týdně včetně power bike a aqua aerobiku,Solnou jeskyni s léčivými účinky pro děti i dospělé, masáže, saunu, divadlo, kasino, kulturní program. V létě pak navíc můžete využít cyklotrasy, trasy v rozsáhlých lesoparcích s vyloučením dopravy vhodné pro odstrkovala a dětská kola, půjčovnu kol, koupání, Mikrovláček a Frantovláček, hřiště pro děti, minizoo, lodičky, tenis s možností výuky pro malé i velké, golf, minigolf. Město Františkovy Lázně získalo ocenění Historické město roku 2004. Soutěž pořádá ministerstvo kultury a sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezka. Porota ocenila citlivý přístup radnice k opravám památek, údržbě parků, zeleně a kolonády. V okolí můžete navštívit Národní přírodní rezervaci SOOS, hrad Seeberg, hrad Loket, zámek Kynžvart, Motýlí dům, Zpívající fontánu v Mariánských Lázních, Karlovy Vary a další zajímavá místa.


Z apartmánu se dostanete snadno pěšky za 8-10 minut do centra našeho lázeňského města, všude jsou chodníky pro snadnou chůzi i s dětmi a kočárky. V pěší dostupné vzdálenosti jsou obchody s potravinami, pekařství, restaurace, lékaři, lékárna. Vzdálenost od vlakového nádraží 7 - 10 minut pěší chůze. Apartmán je vhodný i pro pobyt např. 2-3 maminek s dětmi nebo prarodičů s vnoučaty. Apartmán lze upravit i pro ubytování 2 rodin nebo 2 manželských párů každý v samostatném pokoji. Ubytování celoročně. Cyklisté jsou vítáni. Možnost zajištění donášky čerstvého pečiva na snídani, nutno objednat při rezervaci pobytu. Lze zajistit ubytování i v dalším nedalekém apartmánu.

Přijímáme rezervace na pobyty na tel. 608 111 655, 777 714 605 nebo na e-mailu: apartman.provence@seznam.cz . Můžete také zaslat sms na tel. 608 111 655, ozveme se Vám zpět

Pobyt Vám může také hradit Váš zaměstnavatel v rámci zaměstnaneckých benefitů.

K Vašemu pobytu můžete objednat lázeňské procedury zaměřené na léčbu pohybového aparátu, v blízkém lázeňském balneoprovozu vzdáleném 5 minut pěší chůze od apartmánu mají naši hosté 15 % slevu. - týdenní lázeňské procedury za 2790 Kč/osoba (13 lázeňských procedur po dobu 5 léčebných dní včetně vstupní a výstupní lékařské prohlídky, nebo si vyberete lázeňské procedury podle Vašich potřeb.
Foto 1 Františkovy Lázně - v parku, Foto 2: Apartmán Provence - kuchyňka, Foto 3: Apartmán Provence - ložnice

Naplánujte si výlet na každý den, poznávejte Františkovy Lázně a okolí, mapu Vám zapůjčíme.

Aquafórum
Moderní plavecké centrum - 2 vnitřní bazény a vnitřní brouzdaliště pro malé děti, tobogán, vnitřní a venkovní vyhřívaná vířivka, 3 venkovní bazény, klouzačka, mokrý bar, moderní, příjemné prostředí. V budově Aquafóra najdete také Fitfórum – velmi moderní fitness s klimatizovanými sály a cvičebním programem, dále masáže (klasické, sportovní, reflexní, lymfatické), saunu (možnost rezervace sauny pro uzavřenou skupinu), dětský koutek s hlídáním dětí. Aquafórum otevřeno denně i o víkendech 9-21 h. Informace Aquafórum na www.aquaforum.info nebo na tel. +420 354 206 500, Fitfórum informace o cvičebním programu, objednávky masáží a sauny na tel. +420 354 206 575, další info najdete na www.fitforum.cz .

Mikrovláček a jezero Amerika
Vyhlídkový vláček, jezdí z centra města lesoparkem k jezeru Amerika s výletní restaurací, koupání, půjčovna lodiček, dětské hřiště, minizoo s nově vybudovanou naučnou stezkou, mikrovláček dále zastavuje na Jadranu (koupaliště, kemp s restaurací). Tam se můžete svézt, zpět jít pěšky. Vzdálenost z centra cca. 3,5 km. Mikrovláček naloží i složený kočárek. V rozlehlém lesoparku můžete ochutnat léčivé prameny Glauber a Sluneční pramen

Národní přírodní rezervace SOOS
Toto rozsáhlé rašeliniště a minerální slatiniště představuje jednu z našich nejvýznamnějších a vědecky nejhodnotnějších rezervací, k vidění jsou zde rašelinná jezírka, vyvěrající minerální prameny a unikátní bahenní sopky – tzv. mofety. Rezervací vede 1,2 km dlouhá naučná stezka. Žije zde řada chráněných živočichů, pozoruhodné je i složení vegetace. V areálu se nachází naučná stezka, geopark, Muzeum přírody, dále nový pavilon s expozicí dějiny Země – paleontologie, modely prehistorických ještěrů, které zaujmou určitě vaše děti, stanice pro záchranu živočichů, dančí obora. Otevřeno denně od 15.března do 15.listopadu. Rezervace se nachází 6 km od Františkových Lázní.

Komorní Hůrka
Komorní hůrka se nachází přibližně 3 km od Františkových Lázní. Jde o nejmladší vyhaslou sopku v Evropě. Uvidíte zde zbytky sopečné horniny, která vytváří specifické podmínky pro růst chráněných druhů rostlin. Výzkum, jenž zde probíhal připomíná vstup do uzavřené štoly, kterou dal vyhloubit hrabě Šternberk. U vstupu reliéf hlavy J.W: Goetha, který se o průzkum zasadil.

Hrad Seeberg
Hrad Seeberg se nachází cca. 5 km od Františkových Lázní v obci Ostroh, v expozici najdete interiéry a nábytek 19. století, černou kuchyni, barokní a rokokový intarzovaný nábytek, dějiny porcelánu. Je zde také hradní restaurace a občerstvit se můžete i v dalších dvou restauracích v obci. Na výlet je možné se vydat autem, pěšky, autobusem (autobus jezdí za zastávky Sady ve Františkových Lázních) nebo na kole (tam šlapete mírně do kopce, zpět se vezete). O některých sobotách zde potkáte něvěsty a ženichy, jelikož se zde nachází vyhledávaná obřadní síň

Motýlí dům
Motýlí dům se nachází v obci Žirovice cca. 3 km od Františkových Lázní. Jde o jedinečnou expozici živých volně poletujích motýlů, do expozice navštěvník vstoupí a motýly si může prohlédnout opravdu zblízka.

Pramen Natálie a Rozhledna u hotelu Pyramida
Pramen Natálie se nachází cca. 3 km z centra Františkových Lázní, cesta vede lesoparkem, tato pěší trasa vede z centra kolem Kolonády Solního a Lučního pramene, přes potok Slatinka, chcete-li odbočte doprava a zastavte se na Rozhledně u hotelu Pyramida. Po této zastávce pokračujte podél proudu Slatinky až k Natálce. Uvidíte rašeliniště, kde se těží léčivá rašelina pro bahenní koupele a zábaly. Můžete projít přes areál Natálky, a vrátit se zpět kolem Dětské léčebny a Aquafóra zpět do centra. Cesta na Natálku je dobře přístupná kočárkem, nejezdí zde auta.

Přehrada Jesenice
Na přehradu Jesenici můžete vyrazit na koupání na různá místa - Dřenice, Městské koupaliště na přehradě, pláž a koupaliště kempu Karel, divoká nudistická pláž přístupná od obce Okrouhlá. Jachting, windsurfing.

Hrad Loket
Hrad Loket je starobylý hrad ležící v malebném městečku Loket nad údolím řeky Ohře mezi Karlovými Vary a Sokolovem. Najdete zde věž s překrásnou vyhlídkou, expozici stavebního vývoje hradu a archeologie, historické zbraně, porcelán, vězeňské kobky, hradní restauraci. Město je známé vodákům, dále se zde jezdí významné motokrosové závody, pořádají koncerty vážné i populární hudby v přírodním amfiteátru. Výlet na hrad Loket můžete spojit s výletem do Karlových Varů.

Zpívající fontána Mariánské Lázně
Chcete-li podniknout delší výlet, můžete se vypravit například na Zpívající fontánu do 30 km vzdálených Mariánských Lázní. Zpívající fontána byla vybudována v roce 1986. Je zajímavá svým představením hry vodních trysek za doprovodu hudby. Autorem první hudební skladby "Hudba pro fontánu" je hudební skladatel Petr Hapka. Fontána hraje většinou každou lichou hodinu, večer navíc ve 22 h a v neděli také ve 20h, program skladeb je dán týdenním rozpisem, který je platný pro celou sezónu. Fontána je v provozu vždy od 1. května do 31. října. Na výlet můžete jet autem, vlakem, autobusem.

Zámek Kynžvart
Státní zámek Kynžvart se nachází u města Lázně Kynžvart cca. 20 km od Františkových Lázní směrem na Mariánské Lázně. Kromě jiného, zde najdete zajímavou sbírku kuriozit z celého světa, velkou zámeckou knihovnu s jedinečnými originály, zámecký park. Výlet na Kynžvart můžete spojit s návštěvou Kladské a Mariánských Lázní.

Relikviář svatého Maura a hrad Bečov
Chcete-li shlédnout něco mimořádného a jste ochotní vydat se na větší výlet, navštivte hrad Bečov, na kterém můžete vidět opravdu unikátní poklad, Relikviář svatého Maura. Stojí to za to! Relikviář svatého Maura je považován za druhou nejcennější památku v České republice (po korunovačních klenotech), památka celoevropského významu. Výlet můžete spojit s návštěvou světoznámých Karlových Varů. Vzdálenost z Františkových Lázní do Bečova nad Teplou - 63 km, autem 45 min

Další výletní místa
Loreta a křížová cesta ve Starém Hrozňatově, Jesenická přehrada, přehrada Skalka, Bismarkova věž - rozhledna na Zelené hoře, Chebský hrad, Chebský Špalíček, Doubrava, Kladská u Mariánských Lázní, Klášter Teplá, Karlovy Vary, navštívit můžete i sousední Německo a další zajímavá místa v okolí. Výlety (jednodenní, půldenní) do mnohých z těchto míst organizuje také františkolázeňská cestovní agentura.

Cyklotrasy
Krásné a zajímavé cyklotrasy v oblasti Ašského výběžku, Slavkovského lesa, Českého lesa a Krušných hor. Najdete zde téměř nedotčenou přírodu, romantická zákoutí, louky i zalesněné kopce. O starobylém osídlení svědčí četná hradiště, hrady, zámky. Hlavní část cyklotras vede mimo obydlená místa po zpevněných lesních cestách. Trasy jsou zde lehké, středně náročné i náročné. Tipem pro cyklistické výlety jsou například trasy v okolí potoka Bílý Halštrov, dále Trojmezí, přírodní park Smrčiny, lehkou trasou je například Lázeňský okruh s návštěvou Národní přírodní rezervace SOOS (bahenní sopky), náročnější trasa vede z Aše do Františkových Lázní se zastávkou na hradě Seeberg (prohlídka, občerstvení v hradní restauraci). Na kole můžete navštívit i sousední Německo. Pro přepravu do vzdálenějších míst lze použít vlak a zpět jet po cyklotrase. Přes Františkovy Lázně vede také dálková cyklotrasa Krušnohorská magistrála. Pro dětská kola najdete množství tras s vyloučením dopravy v lesoparcích v okolí Františkových Lázní.

Minerální prameny
Na území města a v jeho nejbližším okolí vyvěrá více než 20 minerálních pramenů, které můžete zdarma ochutnat při svých procházkách. Najdete je nejen v centru města, ale i v okolních lesoparcích. Používají se k lázeňské léčbě pro koupele a pitnou kůru. Nejčastější indikace pitné kůry je pro choroby trávícího a vylučovacího ústrojí (močové cesty). K běžnému pití patří k nejchutnějším pramenům pramen Kostelní nebo Sluneční.

Lázeňské procedury a wellness
Pokud máte zájem, můžete si k Vašemu pobytu objednat lázeňské procedury zaměřené na léčbu pohybového aparátu. Procedury probíhají v nedalekém lázeňském balneoprovozu, vzdáleném 5 min. chůze od apartmánu Provence, naši hosté mají 15 % slevu na procedury, 28 lázeňských procedur včetně vstupní a výstupní lékařské prohlídky, konzultace vhodných procedur s lékařem.

Solná jeskyně
Solná jeskyně léčebně působí na chronické rýmy, alergie, záněty nosu, hrtanu, astma, kožní choroby, stavy přepracovanosti, stresu a psychického vypětí. Pobyt v jeskyni napomáha ke zklidnění a relaxaci organismu. Jedna procedura trvá 50 minut. V Jeskyni je možný i pobyt s dětmi, rodiny s malými dětmi jsou objednávány zvlášť, tráví v jeskyni kratší dobu, je možné dětem pustit pohádku. Otevřeno Po-NE 9-21h. Více informací najdete na www.solna-jeskyne.com . Tel. 774 688 644

Možnosti koupání
Celoročně Aquafórum Františkovy Lázně. V létě dále koupaliště Jadran Františkovy Lázně, přehrada Jesenice, kaolínky Sorgen.

Restaurace
Množství restaurací, cukrárny, bary, taneční večery, hudba, pizzerie, rybí restaurace, čínská restaurace …

Taneční večery
Součástí každé dovolené je i zábava a uvolnění, to si můžete zažít v podobě tance hned v několika restauracích na tanečních večerech, na pravidelné taneční večery s živou hudbou můžete zajít například do Coutry salonu Bažina, kde hostují i znamé hudební skupiny.

Obchody, nákupy
Potraviny a také některé další zboží nakoupíte ve Františkových Lázních i o víkendu. Praktický, dětský lékař, stomatolog v místě, lékárny zde najdete dvě. Nákupní centra Tesco, Hypernova, Kaufland a další obchody jsou v 7 km vzdáleném Chebu.

Pro zimní sezónu - možnosti lyžování
Lyžařský areál Aš, 3 sjezdové tratě pro začátečníky až mírně pokročilé lyžaře, v areálu začínají také upravované běžecké tratě. Vzdálenost Aše od Františkových Lázní 18 km.

Další kvalitní a upravované běžecké tratě v areálu golfu Mariánské Lázně a Slavkovského lesa, trasy pro "turisty" i závodníky. Vzdálenost Mariánských Lázní od Františkových Lázní 36 km.

Dopravní spojení | Ceník | Fotogalerie

Přijeďte s dětmi, případně celá rodina na dovolenou nebo jen na víkend. Františkovy Lázně nabízejí aktivní relaxaci pro všechny - procházky, výlety, sport, kulturu.

Apartmán Provence,
Františkovy Lázně, Bezručova 342
tel. 608 111 655, 777 714 605
e-mail: apartman.provence@seznam.cz
www.sdetmi.cz

ZPĚT NA WWW.SDETMI.CZ